01

Systemów nawadaniania

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU

Tradycyjne podlewanie, w szczególności przy dużych powierzchniach jest bardzo zajmujące. Automatyczny system nawadniania pozwala zaoszczędzić ten czas, dzięki temu mamy go więcej, aby cieszyć się pięknem ogrodu, spędzać w nim czas z bliskimi i odpocząć wśród zieleni. 

PIĘKNY OGRÓD

Systemy zapewniają estetyczny wygląd ogrodu – wszystkie rury doprowadzające są pod powierzchnią gleby, a zraszacze wysuwają się tylko w czasie podlewania. Linia kroplująca może być schowana pod warstwa kory lub żwiru.

OSZCZĘDNOŚĆ WODY

Profesjonalnie i kompleksowo zaprojektowane systemy nawadniania pozwalają na oszczędność tego medium nawet do 70%. Potwierdzają to liczne, niezależne badania specjalistów w branży ogrodniczej.

MNIEJSZE WYDATKI

System nawadniania to inwestycja na lata i choć początkowo wiąże się ze sporym wydatkiem, to jeśli jego elementy są dobrej jakości, działa właściwie bezawaryjnie i wymaga bardzo niewielkich nakładów, związanych z wymianą baterii (zwykle max. kilkanaście złotych/raz na sezon).

02

NASZĄ FIRMĘ

Firma GardenConcept® oferuje szeroką gamę najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie automatyki zagospodarowania ogrodów, parków, małej architektury oraz pozostałych terenów zielonych. Oferujemy produkty, stosowane do nawadniania ogrodów przydomowych, obiektów sportowych oraz pól golfowych, których głównym celem jest jak najlepsze zasilenie obszarów zielonych wodą, przy jednoczesnej oszczędności tego medium. 

Poczynając od MP Rotator®, a kończąc na zaawansowanych sterownikach nawadniania, nasze oszczędne produkty pomogą Ci stworzyć wspaniałe krajobrazy oszczędzając jednocześnie wodę. Jesteśmy dystrybutorem wiodących i renomowanych marek specjalizujących się w automatycznych systemach nawadniających takich jak HUNTER czy RAIN BIRD. Systemy automatycznego nawadniania mają na celu dostarczenie precyzyjnie określonej dawki wody dla każdej rośliny w ogrodzie, bez udziału człowieka

JAK WYGLĄDA W PRAKTYCE WSPÓŁPRACA Z GARDEN-CONCEPT

ETAP 1

Spotkanie w siedzibie lub na prywatnej posesji klienta

ETAP 2

Przygotowanie wstępnego projektu oraz opracowanie kosztorysu

ETAP 3

Realizacja projektu oraz instruktaż z obsługi

ETAP 4

Usługi serwisowe w ramach umowy abonamentowej

HUNTER

Firma Hunter® w swojej ofercie posiada zraszacze, zawory, dysze, sterowniki, itd., które pozwalają na wykonanie w pełni automatycznego systemu nawadniającego do podlewania dowolnego obszaru zieleni. Dzięki zastosowaniu sterownika, który kontroluje pracą całego systemu, można bardzo precyzyjnie dostarczyć określoną ilość wody w określonym czasie dla danego rodzaju roślin. Stosując automatyczne systemy Hunter można zaoszczędzić nie tylko swój cenny czas, ale również do 50% ilości zużytej wody podlewając wężem ogrodowym. Produkty Hunter zagwarantują Państwu wspaniały wygląd ogrodu i soczystą zieleń.

RAINBIRD

Systemy nawadniające produkcji światowego lidera w branży nawadniającej firmy Rain Bird® zagwarantują Państwu najlepsze nawadnianie terenów zieleni w ogrodach, parkach i na polach golfowych. Bogata gama produktów jak zraszacze Rain Bird®, głowice deszczujące, dysze, czy zawory pozwalają na wykonanie projektu najbardziej skomplikowanej instalacji nawodnieniowej, która będzie w pełni dostosowana do potrzeb Państwa ogrodu. Korzystając z automatycznego systemu nawadniającego Rain Bird® podlewanie ogrodu staje się przyjemnością bez straty własnego czasu.

03

SYSTEMU

Niezbędne elementy dobrego

SYSTEMU NAWADNIANIA

01

ZRASZACZE (Wbudowany regulator ciśnienia)

Utrzymywanie optymalnego ciśnienia wody. Każdorazowa redukcja ciśnienia o 0,35 bara zmniejsza zużycie wody o 6-8%. Przy zastoso- waniu dysz serii MPR, HE-VAN, VAN i U, redukcja z 4,8 bara może zapewnić nawet do 50% zmniejszenia zużycia wody

02

WYSOKO WYDAJNE DYSZE ZRASZAJĄCE

Możliwość bardziej jednolitego rozprowadzenia wody i eliminacja nadmiernego zraszania może przynieść ponad 30% oszczędności zużycia wody.

03

STEROWNIKI I CZUJNIKI

Sterowniki automatyczne z funkcją efektywnego wykorzystania wody umożliwia łatwe dostosowanie cykli nawadniania do zróżnicowanej charakterystyki terenów zielonych oraz zmian pogody i pór roku. Sterowniki inteligentne mogą zmniejszyć zużycie wody o 40%.

04

NAWADNIANIE KROPELKOWE

Dzięki zastosowaniu urządzeń doprowadzania wody bezpośrednio do systemu korzeniowego pozwala na powolne i bezpośrednie podawanie wody do systemu korzeniowego roślin, skutkujące zużyciem wody mniejszym o 30-50%, wobec typowych zraszaczy oraz eliminację nadmiernego spływu wody.

04

OFERTA

SYSTEMÓW

RAINBIRD

THE WORLD’S LEADER IN IRRIGATION

HUNTER

BUILD ON INNOVATION

DESZCZU

HUNTER

BUILD ON INNOVATION

HUNTER Rain Clik

Niezawodny Czujnik deszczu
z automatycznym wyłącznikiem

HUNTER Rain Bezprzewodowy WRC

Wyjątkowy system Quick ResponseTM, szybkiego reagowania na deszcz

HUNTER Solar-Sync Sensor

Dostosowuje się do pogody jaka panuje w regionie i dostraja czas nawadniania

05

HYDRAWISE

HYDRAWISE APP CONTROL -Kontroluj swój ogród z każdego miejsca na Ziemi.

Obsługuj swój sterownik nawadniania z dowolnego miejsca na ziemii za pomocą smartfona lub dowolnej przeglądarki internetowej dzięki wykorzystaniu oprogramowaniu Hydrawise umieszczonemu w chmurze. Funkcja Predictive Watering modyfikuje harmonogram nawadniania na podstawie prgnozy temperatur, prawdopodobieństwa opadów, wiatru oraz wilgotności, co zapewnia maksymalne oszczędności wody zachowując jednocześnie Twoje nasadzenia w zdrowej formie i nadając im piękny wygląd.

ŁATWA OBSŁUGA

Prosta i bezproblemowa
instalacja ze wskazówkami
typu „krok po kroku”. Panel
sterujący obsługiwany
za pomocą aplikacji ze
smartfona, tableta i PC.

MONITOROWANIE ZUŻYCIA WODY

Uzyskaj dostęp do informacji na temat zużycia wody podczas każdego cyklu nawaniania i odkryj kiedy zużycie wody jest nadmierne

PROGNOZOWANIE NAWADNIANIA

Codzienne dostosowanie harmonogramu nawadniania na podstawie lokalnych danych pogodowych

OSZCZĘDZAJ CZAS

Zarządzanie dostępem osoby odpowiedzialnej za nawadnianie za pomocą indywidualnego konta.

OSZCZĘDZAJ WODĘ

Sterownik lokalne prognozy pogody, aby monitorować proces nawadniania

ALERTY MIERNIKA PRZEPŁYWU

Odbieraj automatycznie wysyłane alerty o uszkodzeniach w systemie, aby zapobiec dalszym zniszczeniom.

HUNTER HYDRAWISE

PRZEJMIJ KONTROLE NAD SWOIM SYSTEMEM NAWADNIANIA